صفحه اصلی > اخبار سیاسی کانادا و اخبار مهاجرت کانادا : نگاهی به برنامه‌های مهاجرتی دولت کانادا برای افزایش نیروی کار تا سال ۲۰۲۵

نگاهی به برنامه‌های مهاجرتی دولت کانادا برای افزایش نیروی کار تا سال ۲۰۲۵

نگاهی به برنامه‌های مهاجرتی دولت کانادا برای افزایش نیروی کار تا سال ۲۰۲۵

با اینکه دولت کانادا در نظر دارد که تا سال ۲۰۲۵ با هدف افزایش نیروی کار، تعداد مهاجران بیشتری بپذیرد، اما کارشناسان می‌گویند این برنامه‌ها در صورتی محقق خواهد شدکه از نیروی کار مهاجر حمایت شود. و این در صورتی اتفاق خواهد افتاد که کانادا از سایر کشورها در این امر پیشی بگیرد

دولت فدرال در نظر دارد که در طول سه سال آینده نزدیک به 1میلیون و 500هزار فرد با اقامت دائم را در کانادا بپذیرد. به‌طور مثال قرار است در سال ۲۰۲۵ حدود ۵۰۰ هزار مقیم دائم به کانادا جذب شوند. طبق برنامه‌ریزی‌های دولت، ۶۰ درصد این مهاجران در سال ۲۰۲۵ افرادی خواهند بود که به‌واسطه مهارت شغلی خود وارد کانادا می‌شوند.

آنیل ورما، استاد بازنشسته مدیریت منابع انسانی دانشگاه تورنتو هم در اهمیت بالای جذب نیروی مهاجر در کانادا می‌گوید: «اگر فرآیند مهاجرت به کانادا وجود نداشته باشد، نیروی کار و اشتغال ما هم رشد و توسعه‌ای نخواهد داشت.»

از سوی دیگر، اتاوا می‌خواهد برای جایگزینی نیروهای بازنشسته نیز از سیستم مهاجرت بهره ببرد. در بیانیه اخیر اقتصادی دولت هم آمده است: «مهاجرت به‌عنوان هسته اصلی هویت ما به‌عنوان کانادایی محسوب می‌شود. همچنین مهاجرت یک محرک اصلی برای رشد اقتصادی کانادا نیز به شمار می‌آید.»

تروور نیمن، مدیر سیاست‌گذاری و مشاور حقوقی شورای بازرگانی کانادا هم گفته است: «کانادا برای سالیان سال از مهاجرت سود زیادی برده است. هنوز هم مهاجرت یکی از قوی‌ترین ابزارهای اتاوا برای حل مشکل کمبود نیروی کار است، ولی باید در نظر داشت که امروزه به دلیل رقابت بین کشورها برای جذب نیروی کار، کانادا باید بتواند مزیت‌های خود در حوزه مهاجرت را حفظ کند و ارتقا دهد.»

به نظر می‌رسد که دولت هم با اجرای برنامه‌های مهاجرتی جدید می‌خواهد این مزیت کانادا در جذب مهاجران را حفظ کند. زیرا در بیانیه اقتصادی اخیر دولت اعلام شده است که ۵۰ میلیون دلار بودجه اضافی برای رسیدگی به مشکلاتی اختصاص خواهد داد که مانع از ورود سریع تازه‌واردان به کانادا می‌شود.

گروه خبری

پست های مرتبط

افزایش هزینه پراسسینگ مهاجرت (processing fee) به کانادا در سال ۲۰۲۴

اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده است که از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۴،…

چند بیمارستان‌ در تورنتو در میان بهترین‌های جهان در سال 2024 قرار دارند

تورنتو به‌طور دوباره فهرستی منحصر به فرد در مقیاس جهانی ارائه کرده…

۷ اسفند ۱۴۰۲

کانادا آزمون انگلیسی پیرسون (PTE) را برای مهاجرت به کانادا می پذیرد

کانادا آزمون (PTE) را از تاریخ 30 ژانویه 2024 برای مهاجرت به…

دیدگاهتان را بنویسید