کارگزاری وام مسکن کانادا Ratehub.ca می‌گوید که خریداران خانه در حال حاضر نسبت به تابستان هزینه کمتری برای خرید یک خانه با متوسط قیمت پرداخت می‌کنند. این کارگزاری با استفاده از داده‌های املاک و مستغلات اکتبر ۲۰۲۲ به تحلیل ۱۰ شهر بزرگ کانادا پرداخته و آنها را با ماه‌های جون (June) و آگست (August) مقایسه کرده است.

به گفته Ratehub.ca قیمت خانه در سراسر کشور پایین آمده و حتی با توجه به اعلام بانک مرکزی کانادا مبنی بر افزایش دوباره نرخ بهره می‌توان با خوش‌بینی بیشتری به کاهش قیمت خانه نگاه کرد.

ریت‌هاب نگاهی انداخته است به حداقل درآمد سالانه لازم برای خرید خانه با متوسط قیمت در ۱۰ شهر بزرگ کانادا…

داده‌های ریت‌هاب نشان می‌دهد که ویکتوریا بیشترین کاهش درآمد لازم برای خرید خانه و کاهش متوسط قیمت خانه را در ماه اکتبر داشته است. متوسط قیمت خانه در ویکتوریا ماه گذشته ۹۱۵۳۰۰ دلار و درآمد لازم سالانه برای خرید آن ۱۷۸۸۹۰ دلار بود تا خریداران بتوانند هزینه وام مسکن و ۲۰٪ پیش پرداخت خرید را تامین کنند.

ونکوور گران‌ترین شهر کانادا برای خرید یک خانه با قیمت متوسط است. یک فرد باید در سال درآمد ۲۲۰۷۰۰ دلاری داشته باشد تا بتواند یک خانه با متوسط قیمت ۱،۱۴۸،۹۰۰ دلاری بخرد. در ماه آگست درآمد لازم برای خرید خانه ۲۲۳۸۵۰ دلار در سال بود (۳۱۵۰ دلار کاهش).

در تورنتو برای خرید خانه با متوسط قیمت ۱،۰۹۸،۲۰۰ دلاری در ماه اکتبر درآمد ۲۱۱۶۵۰ دلاری در سال لازم است. در ماه آگست مقدار درآمد لازم ۲۱۳۹۵۰ دلار بود که ۲۳۰۰ دلار کاهش داشته است.

در گزارش آمده که اگرچه ونکوور گران‌ترین شهر کانادا برای خرید خانه است اما از سوی دیگر قیمت‌ها با مداومت بیشتری در این شهر کاهش داشته‌اند.

در مونترال متوسط قیمت خانه در ماه اکتبر ۵۰۴۸۰۰ دلار و درآمد سالانه لازم برای خرید خانه ۱۰۵۳۳۰ دلار در سال است که نسبت به مقدار درآمد لازم برای خرید خانه در ماه آگست ۲۲۴۰ کاهش داشته است.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد سایر شهرهای بزرگ کانادا به جدول زیر نگاهی بیاندازید.

How much income should we have to buy a house in the big cities of Canada?


تماس با ما
قصد مهاجرت دارید؟
چنانچه به هر کدام از خدمات ما نیاز دارید ما روش های زیادی برای ارتباط داریم...!
  • سرعت در پاسخگویی
  • ساده تر از ساده
اینجارو بزنید

دیدگاهتان را بنویسید