صفحه اصلی > انتاریو و اخبار اقتصادی کانادا : تمدید مهلت وام CEBA، هزینه 907 میلیون دلاری برای اتاوا دارد

تمدید مهلت وام CEBA، هزینه 907 میلیون دلاری برای اتاوا دارد

تمدید مهلت وام CEBA، هزینه 907 میلیون دلاری برای اتاوا دارد

با توجه به اظهارات افسر بودجه پارلمان، تمدید مهلت بازپرداخت وام‌های دوران پاندمی برای کسب و کارها در کانادا، با هزینه تقریبی 907 میلیون دلار برای اتاوا همراه خواهد بود.

وام کسب و کار اضطراری کانادا (CEBA) به منظور حمایت از کسب‌وکارهای کوچک در طول پاندمی معرفی شد. این وام‌ها، با حمایت دولت فدرال، بدون بهره ارائه می‌شدند و به کسب‌وکارهایی که به دلیل تدابیر بهداشت عمومی مجبور به تعطیلی یا محدودیت‌های فعالیت شده بودند، کمک می‌کردند.

تصمیم به تمدید مهلت بازپرداخت این وام‌ها از 31 دسامبر به 18 ژانویه 2024 گرفته شده است. این تصمیم باعث شده که کسب‌وکارها، تا پایان سال آینده، از این امکان بهره‌مند شوند. پس از این تاریخ، وام‌های CEBA به وام سه ساله با بهره‌ی پنج درصد تبدیل می‌شوند.

با توجه به هزینه‌های جدید ناشی از تورم و نرخ بهره بالا، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک هنوز درگیر مشکلات مالی هستند. تمدید مهلت بازپرداخت می‌تواند به این کسب‌وکارها این امکان را بدهد که قبل از 18 ژانویه وام خود را بازپرداخت کنند.

این تصمیم نه تنها می‌تواند به کسب‌وکارها صبر بیشتری بخشد بلکه احتمالاً به دولت هم این امکان را می‌دهد که مبلغ بیشتری را دریافت کند. سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی کرده بود که تمدید این مهلت تا 18 ژانویه حدود 52 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

گروه خبری

دیدگاهتان را بنویسید